2

Hakkımızda TÜRKAV Ar-Ge Müh. Mak. Eğt. ve Dan. Ltd. Şti.: Firmamız Konya Teknik Üniversitesi’nden üç akademisyen (Prof. Dr. H. Selçuk HALKACI, Öğr. Grv. Mehmet HALKACI ve  Dr. Mevlüt TÜRKÖZ); Necmettin Erbakan Üniversitesi’nden bir akademisyen (Doç. Dr. Murat DİLMEÇ) ortaklığıyla Konya Teknokent Bölgesinde TÜBİTAK 1512 projesiyle kurulmuş olan bir şirkettir. Aynı zamanda bir araştırma ekibi olarak görev yapan kuruluşumuz personeli, üniversitedeki laboratuvarlarda 2009 yılından bu yana hidroşekillendirme prosesiyle ilgili araştırma projeleri yapmakta ve deneysel çalışmalar yürütmektedir. 2012 yılından buyana da hidro-şekillendirme preslerindeki en kritik eleman olan basınç yükselticileri geliştirme konusundaki çalışmalara, kurulan şirket üzerinden devam etmektedirler. Ayrıca kuruluş ortakları yaptıkları projeler kapsamında üniversiteye satın aldıkları Abaqus ve Ls-Dyna SEA yazılımlarında hidroşekillendirme prosesinin analizleri konusunda derin bir tecrübeye sahiptir. Kuruluşumuz da ortaklarının üniversitede yaptığı bilimsel çalışmaların ve Ar-Ge çalışmalarının sonuçlarını sanayiye aktararak nitelikli ve yenilikçi ürün haline dönüştürmeyi amaçlamaktadır.

Misyonumuz Kurumsal bilgi birikimimiz ile müşterilerimizin verimliliklerini artırmak, rekabet avantajları sağlayacak bilgi teknolojisi çözümlerini anahtar teslimi, güvenilir, yenilikçi ve kalıcı bir işbirliği içinde sunmak.

 

Vizyonumuz Teknolojiyi katma değere dönüştüren hizmetlerimizle kendi alanında değişime yön veren sektör lideri konumunda bir çözüm şirketi olmak

  • Toplam Kalite yaklaşımını benimsemek
  • Hizmette farklılık ve artı değer için çalışmak
  • Gelişime ve değişime ayak uydurmak
  • Müşteri ve sonuç odaklı olmak
  • Kurumsal sosyal sorumluluk bilinciyle hareket etmek
  • Önce insan anlayışını temel prensip olarak benimsemek